Giresun Ticaret Borsasi - Başkan Duyuru Oku

GTB TÜRKİYE’NİN EN İYİ BORSALARINDAN BİRİ...

HAMZA BÖLÜK


Değerli üyelerimiz,

Giresun’un fındık üreticisi ve tüccarına hizmet vermek üzere çıktığımız yolda bize göstermiş olduğunuz güvene layık olmak adına durmaksızın çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bildiğiniz gibi borsaların işlevlerinden biri üyelerinin icra ettiği faaliyetlere çeki düzen getirmek, bir diğer görevi de üyelerinin her türlü sorunlarına çözüm üretmektir. Giresun Ticaret Borsası olarak bu anlamda Türkiye’de görevini layıkıyla yapan borsaların başında geldiğimizi düşünüyorum. GTB bence Türkiye’nin en iyi Borsalarından biri, belki de en iyisidir.

Ancak 90 yıllık tarihinde GTB’yi farklı kılan ve diğerlerinden ayıran özelliklerinden biri, kendisine verilen ödevlerle yetinmeyerek her zaman farklı ne yapabilirim sorusuna yanıt araması olmuştur. Daha iyiye, daha güzele ulaşmak için sürekli projeler üreten bir kurumun yöneticileri olarak biz de önceki yönetimlerden devraldığımız projelere yenilerini ekleyerek aynı zihniyet ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Önceki yönetimden devraldığımız Fındık Müzesi projesini çok benimsiyoruz ve özümsüyoruz. Ayrıca eskiden olduğu gibi fındık pazarlarının kurulması yönünde, fındık alışverişi yapanları bir araya getirip fındık hallerinin oluşturulması yönünde projelerimiz var. Arazi sorunu çözdüğümüz anda birçok projemizin peş peşe hayata geçeceğini buradan müjdelemek isterim.

Öte yandan, Giresun Fındığı ile mamullerinin marka olması ve doğrudan tüketiciye ulaştırılması için çalışma yapıyoruz. Giresun Tombul Fındığı Coğrafi İşaret Kullanımı Denetim Komisyonu, Giresun tombul fındığının ticari değerinin artırılması ve marka değerinin korunması için çalışmalarını sürdürüyor. Çok kısa zamanda coğrafi işaretin kullanımıyla ilgili lansman toplantısı yapmayı planlıyoruz.
Bu süreçte Giresun Ticaret Borsası olarak e-ticaret sitesini de hayata geçirerek tescilli Giresun kalite fındıkların ve diğer ürünlerin tüketicilere doğrudan ulaştırılmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Yeni yılda yeni bir heyecanla, üyelerimizin sorunlarına ve bunların çözümüne odaklanmaya devam edeceğiz ve yeni projelerimizle Giresun Fındığının hak ettiği değeri görmesi için çalışacağız.